Szukaj łowiska:  Nazwa -   Województwo -  Zaawansowane
      Strona główna -> łowiska karpiowe
 

  Łowisko KORMORAN  
Ośrodek Wypoczynkowy - Łowisko KORMORAN

ul. Daszyńskiego 57

69-200 SULĘCIN

tel. (095) 755 26 28 lub (095) 755 94 43

kom.0-601-085-594

Email:recepcja@kormoran.org.pl

Łowisko objęte patronatem portalu Carp Passion

Łowisko położone, w mieście Sulęcin około 40 kilometrów na południe od Gorzowa Wielkopolskiego. O jego istnieniu dowiedziałem się o nim od kolegów karpiarzy, a do wyjazdu dodatkowo zmobilizował mnie fakt że na łowisku nie ma karpiowej młodzieży, zaś przeciętna masa pływających tam "kubusiów" zdecydowanie przekracza 10 kg.

Akwen usytuowany jest na obrzeżach Sulęcina, przy ośrodku wypoczynkowym Kormoran. Zbiornik zasiedlony przez karpie jest jednym z trzech udostępnionych do wędkowania. W pobliżu znajdziemy staw pstrągowy i łowisko tzw „mieszane” ze spora populacją jesiotra, węgorza, suma i mniejszego karpia. Linia brzegowa jest prosta , w większości porośnięta trzciną, tworzącą miejscami ( zwłaszcza po stronie wschodniej ), niewielkie zatoczki. Dno łowiska jest twarde , miejscami z kilkucentymetrową warstwą mułu, maksymalna głębokość łowiska nie przekracza dwóch metrów, a średnia to 1,2 -1,5 m. .

Na akwenie przygotowanych jest sześć stanowisk, aczkolwiek właściciele dokładają starań aby jednorazowo nie łowiło tu więcej niż trzech - czterech wędkarzy. Dla dyspozycji karpiarzy jest szeroka grobla, na której bez problemu można rozstawić parasol czy namiot wędkarski, są też niewielkie pomosty znakomicie ułatwiające lądowanie ryb. Dużym ułatwieniem jest możliwość dowiezienie sprzętu na stanowisko samochodem ( dobrym zwyczajem jest uzgodnienie tego z gospodarzami łowiska ).

Łowiska zasiedlają karpie i amury, przeciętna wielkość łowionych okazów to 10 - 15 kg, najmniejsze za karpi maja powyżej 8 kilogramów, największe sporo ponad dwadzieścia, poza karpiami pływają tu amury o masie o 7 kilogramów w górę .Przyłowem podczas karpiowej zasiadki może być okazały karaś.

Mimo że zbiornik jest niewielki ( a może dlatego ) karpie maja swoje ulubione stanowiska i zakładanie że będą krążyły po całym akwenie może być przyczyną wędkarskiej klęski ( przekonałem się o tym osobiście, łowiąc na początku zasiadki w miejscach których karpie unikają , dopiero zmiana stanowiska i odległości łowienia przyniosła efekty ). Nie będę tu na pewno odkrywczy, ale karpi trzeba szukać w miejscach gdzie maja zapewnione poczucie bezpieczeństwa i nie przesadzać ze zbyt odległym umieszczaniem zestawów od brzegu oraz ilością stosowanej zanęty. Polecam nęcenie punktowe , z użyciem niewielkiej ilości ale dobrych jakościowo składników ( pellet, kulki ) Co do „smaków” kulek, na podstawie własnego nad wyraz skromnego doświadczenia, oraz rozmów z wędkarzami dłużej wędkującymi na tym akwenie, to mogę zdecydowanie polecić wszelkiej maści pływające "słodycze".

Hol ryb dostarcza wędkarzom wielu emocji, karpie bezpośrednio po zacięciu uciekają w kierunku trzcin , lub pomostu i jeśli odpuścimy im w pierwszej fazie holu , może to oznaczać utratę ryby. Ryby są w doskonałej kondycji, jeśli nie zrobimy zdjęć bezpośrednio po holu, to pa kilku godzinach przebywania w worku dostają takiej werwy, że zrobienie fotek jest prawie niemożliwe.

Z rozmów z gospodarzem łowiska wiem ze akwen w którym na dzień dzisiejszy przebywają karpie nie jest akwenem docelowym , juz jesienią bieżącego roku zostaną "przeprowadzone do większego zbiornika o powierzchni ponad 6 ha, z bardziej urozmaiconą linia brzegową i dnem.

Do dyspozycji wędkarzy na terenie ośrodka jest pełen węzeł sanitarny, wraz z prysznicami, restauracji, pokoje gościnne i domki o wysokim standardzie ( naprawdę jest gdzie zabrać rodziny !!! )

Parę słów jeszcze o okolicy, stawy otoczone są lasem iglastym i mieszanym, spośród przedstawicieli fauny, miałem przyjemność spotkać na brzegach przedstawicieli kilku gatunków jaszczurek, są wszędobylskie zaskrońce , w okolicy gniazdują czaple i inne ptactwo wodne.

Korzystając z okazji chciałabym serdecznie podziękować wędkarzom których mi było poznać na łowisku , za cenne rade i przemiła atmosferę a więc Zenkowi, Adamowi, Waldkowi i Rafałowi.

Piotr Talarczyk  << < 1  > >>

© 2005 C 2005 - 2006 Łowiska.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Stan licznika odwiedzin 17109529