Szukaj łowiska:  Nazwa -   Województwo -  Zaawansowane
      Strona główna -> Opisy szczegółowe
 

  Pellet , pellet i znów pellet !!!  

Pellet , pellet i znów pellet !!! - Jaroslav Holoubek

Pellet to ulubiona zanęta i przynęta dla wielu karpiarzy. Jestem jednym z tych , którzy należą do tej grupy. Ostatnie trzy lata używam do nęcenia tylko pelletu.
Dla czego tylko pellet?
Dowód pierwszy - zawsze jestem przygotowany na zasiadkę ,której nie planuję.
Dowód drugi  nęcone łowisko pelletem jest aktywne szybciej jak przy nęceniu ziarnami.
Dowód trzeci pellet robiony jest tylko ze składników naturalnych ,bez konserwantów, to znaczy że jest nieszkodliwym pożywieniem dla karpi.
Na początek chciałbym pokazać jak prawidłowo używa się pelletu do nęcenia. Poziom energetyczny pelletu jest wysoki , szybko po wrzuceniu do wody rozpoczyna pracować i rozpuszcza się . Karpie wpływające do łowiska zanęconego rozpuszczającym się pelletem  czują pokarm tylko nie mogą się najeść i wtedy wchodzi do akcji przynęta ( kulka czy pellet haczykowy ) położona w okolicy, która miała by nam pomóc  złapać okazałego karpia. Z powodu wysokiego poziomu energetycznego można używać pelletu do nęcenia krótkotrwałego jak i długotrwałego z bardzo dobrymi wynikami. Bez względu na różną średnicę pelletu mamy łowisko aktywne przez całą dobę.  Możliwości i wariantów nęcenia łowiska pelletem jest dużo ,wystarczy tylko zapoznać się z rozpuszczalnością pelletu w wodzie.
Aby dobrze przygotować i zanęcić łowisko,  musimy wiedzieć  jak on pracuje. Zawsze używam pelletu o różnej średnicy, 10,18 i 26 mm.
Na początku sezonu i zimą używam pelletu o średnicy 4 i 10mm, bo one rozpuszcza się w chłodnej wodzie do maksymalnie trzech godzin i nie posiadają wielkiego poziomu pokarmowego dla ryby. Latem używam je do woreczków PVA , czy do nęcenia dywanowego w miksie z pelletem o średnicy 18 i 26 mm. Pellet o średnicy 18 i 26 mm używam z dziurką i bez. Pellet z dziurką rozpuszcza się szybciej jak ten bez i tak mam dobrze pracującą zanętę na różne godziny w ciągu doby . Czas rozpuszczania pelletu o średnicy 18 mm to 3-5 godzin w kombinacji z 10 mm pelletem mamy aktywne łowisko w pół godziny po zanęceniu. Do ciepłej wody robię mix 50/50 z pelletu to znaczy
25% pelletu o średnicy 18 mm z dziurką ,25% pelletu 18 mm bez dziurki i 50% pelletu 1O mm. Pellet o średnicy 18 mm używam także jako przynętę tutaj mam parę własnych sposobów : pellet polewam turbo dipem lub olejem z łososia na 12 godzin przed łowieniem i stronę z dziurką zalewam ciekłym woskiem . Tak przygotowany pellet rozpuszcza się i pracuje w wodzie nawet do 20 godzin.
Pellet o średnicy 26 mm służy przede wszystkim do długoterminowego nęcenia łowiska . Takiej średnicy używam do nęcenia łowiska przed i po zasiadce.  Natomiast podczas połowu rozrzucam zawsze parę sztuk w szerokiej okolicy mojego łowisku. Czas rozpuszczania tego pelletu sięga nawet 20 godzin. Na zawodach i łowiskach o dużej presji wędkarskiej przyjmuję inną strategię. Do woreczka PVA wkładam pellet o średnicy 4 , 10mm  i przynętę ,a okolicę zestawu nęcę pelletem o średnicy 26mm. Do nęcenia pelletem używam prostej Cobry ,czyli rury zanętowej. W ten oto sposób mogę osiągnąć odległość nęcenia nawet do 100 m.
Pellet w formie kulki to nowość rynkowa. Miałem możliwość w zeszłym sezonu ją przetestować. Jest to produkt o właściwościach kulki proteinowej świeżej jak i mrożonej posiada o wiele mniejszą wagę jak zwykła kulka, to znaczy jest przez ryby lepiej zasysana . Nie posiada żadnych konserwantów i pracuje od razu po wrzuceniu do wody. Bardzo dobre wyniki miałem w połączeniu z kulkami proteinowymi.

 


<< < 1 2 3  > >>

© 2005 C 2005 - 2006 Łowiska.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Stan licznika odwiedzin 17213278