
Słupskie Bractwo Karpiowe Przy Zarządzie Okręgu PZW w Słupsku. Zaprasza do udziału w zawodach karpiowych pod hasłem VII SŁUPSKIE DNI KARPIOWE
Wpisowe na zawody od pary wynosi 450 zł (225zł od osoby) i należy wpłacać na konto 29 1140 2004 0000 3702 6196 5749 w tytule przelewu VII SDK lub inna forma uzgodniona z Romanem Guźniczakiem
Zgłoszenia na zawody przyjmuje:
Roman Guźniczak nr tel: 502684454 , cyrk9@poczta.onet.pl
Ze względu na wielkość łowiska istnieje ograniczona liczba uczestników (15 drużyn 2 osobowych). Decyduje kolejność zgłoszeń. Organizator zapewnia dla uczestników 1 ciepły posiłek dziennie oraz ognisko lub grill na zakończeniu zawodów . Dopuszcza się możliwość rozbicia namiotów w miejscach wskazanych przez Organizatora. Parkowanie aut będzie odbywać się w miejscach wytyczonych i oznaczonych.
Łowisko będzie zrybione przed zawodami !!!
Mamy nadzieję że pula nagród miło zaskoczy zawodników .
Agenda
Czwartek 25 sierpnia 2011r.
godz.9.00- 9.30 przyjęcie i rejestracja uczestników godz.9.30 -10.00 oficjalne rozpoczęcie VII SŁUPSKICH DNI KARPIOWYCH, losowanie stanowisk oraz omówienie spraw organizacyjnych. godz.10.00- 12.00 zajmowanie stanowisk i nęcenie łowiska godz.12:00 POCZĄTEK ZAWODÓW godz.15:00-16:00 gorący posiłek
Piątek 26 sierpnia 2011r.
godz.15:00-16:00 –gorący posiłek
Sobota 27 sierpnia 2011r.
godz.15:00-16:00 –gorący posiłek
Niedziela 28 sierpnia 2011r. godz.9.00 KONIEC ZAWODÓW godz.11.00-12:00 oficjalne zakończenie VII SŁUPSKICH DNI KARPIOWYCH, ogłoszenie wyników, wręczenie nagród
REGULAMIN ZAWODÓW VII SŁUPSKICH DNI KARPIOWYCH
1. Zawody rozgrywane są w klasyfikacji drużynowej na stanowiskach dwuosobowych, na żywej rybie i zgodnie z zasadą "NO KILL".
2 Premiowane miejsca to 1/2/3 oraz za największą rybę. nagroda dla zawodnika który złowił pierwszego karpia lub amura!!!
3. Rybami zaliczanymi do klasyfikacji punktowej są: KARP i AMUR o masie powyżej 2 kg.
4. Zanęcanie łowiska i sondowanie dozwolone jest z brzegu za pomocą procy, „pety” ,ręki, rakiet zanętowych i rur wyrzutowych ("KOBRY").
a ) Zakaz zanęcania przynętami żywymi wymienionymi w pkt. 7a b ) Zakaz używanie łódek zdalnie sterowanych 5. Oznaczyć zanęcone miejsce można markerem przy pomocy wędziska.
6. Łowienie odbywa się dwoma wędkami na osobę tradycyjną metodą gruntową (ciężarek lub koszyk z zanętą).
7.Połów jedynie metodą włosową.
a) Zakaz używania przynęt żywych (białe robaki, czerwone itp.).
8. Złowiona ryba jest zgłaszana sędziemu. Do czasu przybycia sędziego ryby należy przechowywać w wodzie w workach karpiowych. Sędzia waży rybę i wpisuje ją do karty połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia i zawodnik, który złowił rybę. Po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu ryba jest niezwłocznie wpuszczana do wody.
9. Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Ryba nie podlegająca klasyfikacji musi być niezwłocznie i w sposób humanitarny wpuszczona do wody.
10. Ryba zacięta tuż przed sygnałem końcowym zawodów, aby była zaliczona, musi zostać wyholowana w ciągu 15 minut po sygnale.
11. Do podbierania i odhaczania ryb wymagana jest: Mata karpiowa lub inna mata o podobnych parametrach np. karimata oraz podbierak karpiowy lub podbierak o jak największym rozstawie ramion.
12. Podczas podbierania i odhaczania ryby należy zachować szczególną ostrożność aby nie została ona pokaleczona.
13. Hol musi odbywać się w obrębie swojego stanowiska. Jeżeli ryba wpłynie na łowisko sąsiedniej drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów, mogą oni (ale nie muszą) zgłosić protest do sędziego. W razie takiego protestu, złowiona ryba nie zostanie uznana.
14. Uczestników zawodów obowiązuje zachowanie czystości, ciszy i zakaz palenia ognisk.
15. W czasie trwania zawodów na stanowisku musi być cały czas co najmniej jeden zawodnik. Jeżeli dwaj zawodnicy na jakiś czas będą chcieli opuścić stanowisko (np. na gorący posiłek), zestawy (wędki) muszą wyciągnąć z wody. W razie rezygnacji z łowienia jednego z zawodników, drugi członek drużyny może łowić jedynie na dwie wędki.
16. Organizator zaleca posiadanie butów gumowych (wodery, spodnio-buty itp.)
17.Nie stosowanie się do regulaminu zawodów skutkować będzie wykluczeniem z zawodów.
Zasady i ustalenia
Zasady losowania stanowisk: Przygotowane zostaną dwa pojemniki do losowania, w jednym będą numery drużyny, a w drugim numery stanowisk. Najpierw zostanie wylosowana pierwsza drużyna, która będzie losować dla siebie numer stanowiska, a następnie z drugiego pojemnika wylosuje kolejną drużynę . Wylosowanego stanowiska nie można zmienić. Zasada ustalania zwycięzcy: Zawody rozstrzyga suma masy złowionych ryb przez poszczególne drużyny. W razie identycznego wyniku o zwycięstwie zdecyduje największa wagowo ryba złowiona przez daną drużynę. |